Деница Златева е новият изпълнителен директор на "Булгаргаз" ЕАД, съобщава официално дружеството.
Още: Още едно "да" за еврото в България от догодина
Още: Радомир Чолаков: Еврото е стрес тест, който да събуди органите у нас
Близо две години Златева е работила в обществения доставчик като административен директор, заемала е ръководни позиции в международна компания, а в политиката се е занимавала основно с външнополитически теми. Тя е била народен представител в 42-то НС, където оглавява Комисията по европейски въпроси и контрол на европейските средства. През 2017 година става служебен вицепремиер по подготовка на Българското председателство на Съвета на ЕС.
Заедно със Златева в борда на "Булгаргаз" са назначени още трима души. Това са Веселин Синабов, Татяна Петрова-Бояджиева и Димитър Спасов.
Веселин Синабов работи в "Булгартрансгаз" от 2015 г., като през последната година е бил директор "Търговски услуги". Татяна Петрова-Бояджиева е финансист, специализирал във финансовите анализи, планиране и бюджетиране. Димитър Спасов е инженер, с опит в международни индустриални проекти.
Още: Турция изпревари Италия в туризма
Още: Ползвателите на мобилното банкиране на ОББ растат с над 13% на година
Поста председател на Съвета на директорите запазва Иван Топчийски, съобщават още от "Булгаргаз".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За първи път в България произведената слънчева енергия е повече от потреблението
Още: Официално: Цените на жилищата са се увеличили с двуцифрен процент за година
Припомняме, че Златева бе предложена за поста на 16 август от Министерството на енергетиката, заедно с нов Борд на директорите на компанията.
ОЩЕ: Редовите социалисти показаха „червен картон“ на Златева, Дъбов и Найденов